Fundacja  Edukacyjna im.siostry Wandy Garczyńskiej powstała w czerwcu 2012 roku. Z planami utworzenie fundacji nosiłyśmy się długo i dopiero w tym roku było ich możliwe urzeczywistnienie. Głównym celem naszej działalności jest pomoc mieszkańcom Sobięcina w powrocie do normalnego życia. Dotyczy to głownie osób bezrobotnych, biednych, dziedziczących biedę. Nasza działalność skierowana jest głównie do dzieci – prowadzimy świetlicę środowiskową pod nazwą „Kuźnia Talentów”, w której opiekujemy się dziećmi, odrabiamy z nimi lekcje, uczymy spędzania wolnego czasu w kulturalnych warunkach. W zamierzeniu pragniemy tez rozwijać ich talenty by dać każdemu dziecku możliwość zaistnienia w dziedzinie wiedzy czy sprawności, która mu najbardziej odpowiada.

W ramach fundacji prowadzimy świetlicę środowiskową pod nazwą „Kuźnia Talentów”, w której opiekujemy się dziećmi, odrabiamy z nimi lekcje, uczymy spędzania wolnego czasu w kulturalnych warunkach. W zamierzeniu pragniemy tez rozwijać ich talenty by dać każdemu dziecku możliwość zaistnienia w dziedzinie wiedzy czy sprawności, która mu najbardziej odpowiada.

Cieszymy się bardzo, że dwaj chłopcy ze świetlicy dostali się do kadry młodzików w piłce nożnej. Damian i Patryk bardzo są z tego dumni. A my z nich. Podczas zajęć w świetlicy karmimy dzieci bo zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie dzieci z naszej dzielnicy zawsze mają co jeść.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego - aby nam pomóc można przekazać 1% wpisując poniższy KRS:

Przekaż 1% naszej organizacji

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.