Rozwój
Wycieczki, wyjazdy, zwiedzanie. Edukacja poprzez poznawanie.
 
Zabawa
Wspólna zabawa w pomieszczeniu i na świeżym powietrzu. Integracja.
 
Sport
Zajęcia sportowe. Współpraca z zawodnikami różnych dyscyplin.
 
Nauka
Pomoc w lekcjach z różnych przedmiotów.
 

Zapraszamy

Fundacja Edukacyjna im. siostry Wandy Garczyńskiej powstała w czerwcu 2012 roku. Nasza działalność skierowana jest głównie do dzieci – prowadzimy świetlicę środowiskową pod nazwą „Kuźnia Talentów”, w której opiekujemy się dziećmi, odrabiamy z nimi lekcje, uczymy spędzania wolnego czasu w kulturalnych warunkach. W zamierzeniu pragniemy tez rozwijać ich talenty by dać każdemu dziecku możliwość zaistnienia w dziedzinie wiedzy czy sprawności, która mu najbardziej odpowiada.

Świetlica „Kuźnia Talentów” prowadzona jest przy wsparciu Gminy Wałbrzych, od której otrzymujemy dotację na ok. 50% kosztów potrzebnych do tej działalności. Pozostałe środki pochodzą z darowizn dobrych ludzi, których nam nie brakuje. Od roku 2019 wspiera nas także PAH włączając do akcji dożywiania dzieci "Pajacyk".

Celem naszej działalności jest też pomoc mieszkańcom Sobięcina w powrocie do normalnego życia. Dotyczy to głownie osób bezrobotnych, biednych, dziedziczących biedę.

Edukacyjna Fundacja im.Siostry Garczyńskiej  opiekuje się dziećmi z najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha- miasta w południowej Polsce. Biedaszyby, stare domy, czasem bez prądu i gazu. Bezrobocie dziedziczone od pokoleń. A w tym wszystkim niczemu nie winne dzieci.

Fundacja  powstała w czerwcu 2012 roku. Prowadzi świetlicę o nazwie ‘Kuźnia Talentów’ dla dzieci z najbiedniejszej wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcina. Pragniemy rozwijać ich talenty by dać każdemu dziecku możliwość rozwinięcia tych sprawności, które mu najbardziej odpowiadają.

Tutaj dzieci mają możliwość ogrzania się. Ciepły posiłek. Pomoc w nauce. Miejsce do zabawy. A czasem po prostu dobre słowo ‘Uwierz w siebie’. Codziennie od 14.00 dzieci 30stka dzieci, w wielu od 3 do 13 lat, ma tu bezpieczne miejsce.

Fundacja jest maleńka. To jedna zakonnica, niepokalanka (założycielka i główny motor działania), 2 wychowawczynie na minimalnej pensji, księgowa- woluntariuszka, wiceprezeska- woluntariuszka i główny zaopatrzeniowiec i grono woluntariuszy.

Działa dzięki datkom dobrych ludzi, pozyskiwaniu dotacji. Od 2016 roku będzie można przekazać na nią 1% podatku. Generalnie- maleńka, skromna świetlica dla dzieci, która robi naprawdę wiele dobrego. 17.09.2015 świętowaliśmy 3 rocznicę istnienia- i podliczyliśmy, że przewinęło się przez świetlicę około 80 dzieci. Obecnie na stałe przychodzi jakaś 30.

Dzięki celowanym dotacjom dzieci mogą korzystać z:

  • – Sali z bilardem  (od stycznia 2015)
  • – zajęć muzycznych (od września 2015)
  • – zumby ((od maja 2015)
  • – nauki języka angielskiego (od września 2015)

Codziennością są wolontariackie korepetycje, odrabianie lekcji, posiłek, możliwość zabawy.

Co roku Fundacja stara się pojechać z dziećmi na ferie zimowe i na letnie wakacje. Bywa, że po raz pierwszy dziecko korzysta tam z prysznica. Bywa, że pierwszy raz  śpi w ogrzewanym pokoju i ma dostęp do ciepłej wody. Niewiarygodne, ale niestety prawdziwe. No i w końcu dzieci mogą najeść się do syta. Bywa bowiem, że w czasie roku szkolnego jedyny posiłek jaki dostaje dziecko – jest właśnie w świetlicy…

Dzięki świetlicowym dzieci zajęciom zyskują szansę, żeby wyrwać się z biedy a czasem dostają kilka dobrych chwil w trudnym dzieciństwie.

Przychodzą tam same. Bo tutaj im dobrze, bo tuj ktoś im pomaga. Bo tutaj odkrywają, że mają jakieś zdolności. Bo tutaj ktoś pomaga im w nauce. Bo tutaj są naprawdę ważne.

Działamy od 5 lat, dzięki datkom dobrych ludzi. Już widać efekty. Dzieci zaczęły bardziej wierzyć w siebie, lepiej się uczyć, a niektóre po prostu zaczęły się uśmiechać.

Pomóż dzieciom wyrwać się z biedy. Daj im kilka dobrych chwil w dzieciństwie!

Podaruj tym dzieciom posiłek, nowe buty, dorzuć się do pensji wychowawczyni.

Każdy datek ma sens.  10 zł to już 5 porządnych kanapek! Bezcenne!

geologia01
geologia02
geologia03
geologia04
geologia05
geologia06
geologia07
geologia08
geologia09
geologia10
geologia11
geologia12
geologia13
geologia14
geologia15
geologia16
geologia17
geologia18
geologia19
geologia20
geologia21
geologia22
geologia23
geologia24
geologia25
geologia26
geologia27
geologia28
geologia29
geologia30
geologia31
geologia32
geologia33
geologia34
Previous Next